Dikey Perde

Yoğun güneş ışığı alan pencerelerde ısı ve ışık kontrolü sağlamak için yaygın bir şekilde dikey perde kartal kullanılmaktadır. Dikey perde modelleri pencereleri şık ve dekoratif gösterirken enerji tasarrufa da sağlamaktadır. Hem tül hem perde ihtiyacını karşılaması dikey perde tercih nedenlerinden bir tanesidir.  Ayrıca ekonomik olması da avantaj sağlamaktadır.

dikey perde kartal
dikey perde kartal

PVC ve kumaştan üretilen iki çeşidi vardır. 89 mm 127 mm ile standart enleri olduğu gibi iki farklı dikey olarak üretilir. İç mekanlarda tasarım için kullanılırken, 180 derecelik sağ ve sol yönlere hareket edebilme özellikleri sayesinde ısıyı ve gün ışığını kontrol edebilirler. Sıcağa ve soğuğa, güneş ışınlarına, darbelere dayanıklı olan dikey perde kullanıcılarına uzun ömür vaat eder. Perdedeki mekanizma yanlış kullanım olmazsa arıza yapma gibi bir durum görülmez.

 

Genellikle ofis, otel ve bekleme salonlarında kullanılırken resmi kurumlarda da oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Okul, üniversite, hastane gibi kurumlar kullanıldığı yerlerden birkaçıdır. Temizliği de oldukça basittir. Hafif sabunlu bir bez yardımı ile kolayca temizlenir ve ilk günkü gibi görünüm verir. Temizlik esnasında kullanılan su sıcak olmamalı, ılık olmasına dikkat edilmelidir. İstenilen ölçülerde üretilen dikey perde isteğe bağlı olarak kontrol mekanizmalı bir şekilde tasarlanmaktadır. Geniş renk yelpazesi ile genelde ofislerde kullanılsa da kimi zaman evlerde de kullanılır. Kaliteli olmasından dolayı her türlü kurum ve mekanda tercih edilebilir. Şık görüntüsünün yanı sıra işlevsel özellikleri ile kullanıcıların beğenisini toplamaktadır.

 

Dikey Perde Çeşitleri ve Renkleri

dikey perde fiyatları
dikey perde çeşitleri

Farklı tasarımlarda ve farklı boyutlarda üretilebilir. Malzeme kalitesi ile mekana rahat bir hava görüntüsü verir. Genel olarak düz renklerde üretimi yapılan dikey perde kolay montajı ile her türlü mekanda rahatlıkla kullanılabilir. Mekanizma ile kolayca açılıp kolayca kapanır. Bağlı olduğu ip yardımı ile istenilen açıda güneş ışığı ortama alınabilir. Kullanılacak camın büyüklüğü ne olursa olsun istenilen ölçülerde üretimi sağlanabilir.

Yıkanabilir Tül Dikey Perde Sistemleri

Kumandalı çeşitlerinin yanı sıra elle kontrol mekanizmalı çeşitleri de vardır. Mekanizmanın bozulmaması için dikkat edilmeli ve elle açılıp kapatmamaya özen gösterilmelidir. Dikilecek cam için ölçü alma işlemi profesyonel kişiler tarafından yapılırsa daha doğru ölçü alınır. Ölçü alımı yapılırken mekanizmanın hareket ekseni de hesaplanmalıdır. Direk duvara montalama yapılamadığı gibi mekanizmanın rahat bir şekilde çalışması için duvarın konumu hesap edilerek montaj yapılmalıdır. Pilelerin kapsayacağı alanda ölçü alınırken düşünülmelidir. Perdenin pilelerinin kaplayacağı alan genelde 20 veya 30 cm gibi bir alandır.

Nerelerde Kullanılır

Ev, ofis, iş yeri gibi mekanlarda güzel görüntüsü, kolay temizlenmesi nedeniyle de tercih edilmektedir. Dikey perdeler malzemenin şeritler halinde kesilip dikey olarak yan yana birleştirilmesiyle hazırlanmaktadır. Zengin renk çeşitleri ve modelleri,  klasik veya modern dekore edilmiş tüm alanlara uyum sağlamaktadır. Dikey perde tercih etme nedenlerinden bir tanesi de pratik kullanımıdır. Perde mekanizmasıyla açılıp kapanan perdeler ip veya zincirin tek bir hareketiyle çalışmakta istenen miktarda ışığın ortama alınmasını sağlamaktadır.

Tüm pencere ölçülerine uygun dikey perde kartal hazırlayan mağazamız da kaliteli malzeme kullanımı ve kaliteli işçilik ile müşteri memnuniyetini sağlamıştır. Pencerelerin boyutuna, alanın büyüklüğüne göre farklı kalınlıkta şerit kullanmakta, şık mekanlar oluşturmaktadır. Perde mekanizması raylı sistemdir ve dikey şeritler ray üzerinde hareket etmektedir. Şeritler 180 derece sağa ve sola hareket etmektedir.

Ev ortamında polyester kumaş dikey perdeler estetik görünüm sunmakta, zengin renk seçeneğiyle özellikli alanlar yaratmaktadır. Kartal perde ofislerde kullanılacak dikey perdelere müşteri isteğine göre dikey şeritler üzerine logo, resim gibi digital baskılar yapmaktadır.

 

Hakkında Kartal Perde

İlginizi Çekebilir

Yalı Mahallesi Perde Çalışması

Perde, son zamanlarda yenileniyor olan dünyasıyla, birçok değişik sektörün gelişmesine yönelik ayak uydurmaktadır. Yalı mahallesi …

BİZE ULAŞIN