Başlangıç / Perde Çeşitleri / Evde Stor Perde Yıkama

Evde Stor Perde Yıkama

Evde stor perde yıkama

Stor perde çeşitleri birçok alanda rahatlıkla kullanılan perdelerdir. Dekorasyona şık bir görünüm kazandırması bu perdelerin kullanım alanlarının da geniş olmasını sağlamıştır. Stor perdeler iş yerlerinde, mutfaklarda ve evlerde çok rahat bir şekilde kullanılan perde çeşitleridir. Perdelerin yapısını ve mekanizmasının çalışmasını bilmeyen kişiler bu perdelere evde stor perde yıkama sorunu nedeni ile çok sıcak bakmayabiliyorlar. Oysa diğer perdelere çok daha zor bir temizliği bulunmuyor. Yıkama teknikleri bilindiği takdirde evde stor perdeyi temizlemek de oldukça basit bir işlemdir.

Stor Perdenin Kullanıldığı Alanlar

Perdenin kullanıldığı alan yapılacak temizliğin boyutu açısından son derece önemlidir. Stor perdeler mutfakta kullanılıyorsa ve çok fazla yağ alıyorsa perdelerin yıkanmasında biraz daha titiz davranılması gerekebiliyor. Evde stor perde yıkama işlemi bu açıdan daha büyük bir önem gerektiriyor. İş yerlerinde kullanılan stor perdeler de fazla toz alması nedeniyle çok fazla kir barındırabilir. Ancak çok fazla toz almayan ve kapalı mekânlarda kullanılan stor perdelerin temizliği biraz daha kolay olacaktır. Stor perde temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken ufak teknikler vardır. Kullanım yerine göre fazla toz almayan stor perdelerin ara ara tozunu alarak temizliğini koruyabilirsiniz. Çok fazla toz ve yağ alan stor perdeleri ise uygun bir yerde yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Stor Perdeleri Nasıl Yıkamanız Gerekiyor?

Evde stor perde yıkama işlemi için öncelikle perdeyi yerinden çıkararak fırçalama yöntemini kullanmanız gerekiyor. Temizlik malzemelerinizi hazır bir hale getirdikten sonra kuru bir havlu ve bez de hazır da bulunmaya önem verin. Daha sonra perdeyi yukarıya kadar toplayın. Perdenin ayaklarını ve borusunu çıkarın. Geniş bir alanda perdeyi tamamen açın. Üzerini ıslatın ve deterjanı uygulayın. Sonra perdeyi temizlemek için temizleme süngerini sürtmeye başlayın. Fırça yardımı ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Perdenin üzerinde bulunan toz, yağ kalıntıları ve daha birçok kir bu sürtme işlemi sonrasında yumuşayıp çıkacaktır. Ancak bu işlemi yaparken perdenin yıpranmamasına ve ipliklerinin zarar görmemesine özen gösterin. Daha sonra kuru havlu ile kurulayın ve perdeyi bir yere serin. Kuruduktan sonra mekanizmasına yerleştirin. Perde modellerimiz hakkında detaylı bilgi almak için sitemize göz atınız.

Hakkında Kartal Perde

İlginizi Çekebilir

Yalı Mahallesi Perde Çalışması

Perde, son zamanlarda yenileniyor olan dünyasıyla, birçok değişik sektörün gelişmesine yönelik ayak uydurmaktadır. Yalı mahallesi …

BİZE ULAŞIN