Başlangıç / Blog / Perde Kanadı

Perde Kanadı

Perde kanadı

Perde kanadı farklı tasarımlarda ve modellerde yer almaktadır. Tül perde kanatlarında, değişik desenleri ve kesimleri görmek mümkündür. Perde kanadı denildiği vakit, en çok akla gelen, güneşlik olarak kullanılan perdelerin kanatlarıdır. Bu kanatlar, dekorasyon amaçlı olarak ta kullanılmaktadır. Keten, tafta, jakar, mekanizmalı olabilmektedir. Fon perdeler, farklı desen ve güzellikte kanatlara sahiptir. Perdelerde renkler ve seçilen tonlar, evin dekorasyonu ile uyumlu yapıda olmak zorundadır. Tüm bu çeşitlerin yer aldığı, çok fazla perde sitesi bulunmaktadır.

Perde Kanatlarında Dekoratif Amaçlı Kullanım

Perde kanadı, çoğu zaman evlerde dekoratif amaçlı tasarımlar olarak, göze çarpacaktır. Fon perdelerin, çatal perde tarzında kullanımları yaygındır. Kadife ve jakarlı tasarımları, oldukça tercih edilecek modellerdir. Bazı modellerde perdenin bitişi, yere kadar olduğu gibi, bazı tasarımlarda ise yere dökülen, kıvrımlı yapıdadır. Desen kullanımı bulanmayan daha sade çizgilerin yer aldığı ağır duruşlu kumaşlar kullanılmaktadır. Kimi modellerde ise, kendinden desenli, kabartıları olan modeller yer almaktadır. Tül perdelerde de mekanizma kullanımlı, fon perde tasarımları bulunmaktadır. Son derece şık ve dökümlü bir görünüm söz konusudur.

Perde Kanatlarında Farklı Tasarımlar

Perde kanatları, günümüzde sadece evlerin dışarıdan görünmesini engellemek maksatlı kullanılmaz. Bu özellik, elbette perde seçimi için tercihte rol oynayan önemli bir faktördür. Kişiye ait yaşam alanlarının etraftan görünmesi, istenmeyen unsurlardır. Uygun özellikte ve kalitede olan bir perde, bu amaca hizmet edecek türden olmalıdır. Perdelerin ikinci bir kullanım amacı da evlerin şık görünmesini sağlamaktır. Evlerdeki badana ve koltukların rengine uyumlu, zevkli tasarımlar olarak ta öne çıkacaktır. Perde kanatları, düz ve oldukça uzun inebildiği gibi, iki yandan çatallı şekilde kıvrımlı da olabilecektir. Perde kanatlarının bir kolda toplanması ya mekanizma ya da kumaş kuşak yardımı ile sağlanacaktır.

Perde Alırken Kalitenin Önemi

Perde alırken, kaliteli ürün seçimi önem taşır. Kaliteli bir perde, ütü istemeyecektir. Kuruya yakın şekilde asıldığı zaman, kısa sürede kendini bırakacak ve kırışıklık kalmayacaktır. Ayrıca, perdelerin uygun koşullarda evlerde yıkanması halinde, en ufak bir bozulma gerçekleşmeyecektir. Bu nedenle, kaliteli ve şık perde tasarımlarının, evlerde kullanılması önem taşımaktadır. Perde modelleri hakkında detaylı bilgi için sitemize göz atınız.

Hakkında Kartal Perde

İlginizi Çekebilir

Yukarı Mahallesi Perde Hizmeti

Kadınlar perdelerin daima şık ve temiz olmasını her zaman ister. Kesinlikle perdeler ne kadar kaliteli …

BİZE ULAŞIN